LG G3 Рецензија
Најбољи телефон "икада" или један од најбољих ове године
Са најбољим екраном у класи, фасцинантном камером, и преуређеном андроид платформом
"LG" је успео да направи један од најбољих телефона ове године. Из ових разлога LG G3 је од "AndroidAuthority" добио "Editor´s Choice" награду.
Добивши прилику да производи "google"-ов телефон "Nexus 4/5", LG добио је ветар у леђа и позиционирао се у центру пажње у андроид свету.
Прошле године, LG је одлучио да промени мало ситуацију и своје традиционално дугме пребаци на полеђину телефона. Ово је сигурно захтевало време да се корисници навикну али је дефинитивно баш тај потез издигао телефон LG G2 из гужве на тржишту паметних телефона.
Сада, LG је поново уложио доста. Наиме LG је главни и први произвођач паметних телефона који имају "FULL HD" екране који по квалитету и оног што екран у целости пружа пробија све баријере. Али да ли је то све што LG G3 пружа?
Сазнаћемо у даљој обимној рецензији телефона LG G3!
Дизајн
Лепота је много више него само површина на LG G3 телефону. Требало би да размислимо пре критиковања или хваљења LG компаније. Прешавши нас у вези материјала од којих ће се израдити овај телефон није разлог за то.
Дакле дуго се најваљивало и нагађало да ће најновији LG-ев телефон бити направљен од метала али још једном реалност је другачија и опет се сусрећемо са Hi-End телефоном направљен од пластике.
Наравно кућиште телефона изгледа јако атрактивно на много начина. LG је успео да се извуче јер телефон изгледа фантастично!
Наравно да увек можемо да дискутујемо о LG G3 не помињајући екран као главни адут телефона, али пре него што заронимо у детаље о квалитету екрана, говорићемо о телу телефона. Тело је мало закривљено по ивицама што вам пружа угодност при коришћењу и смањује могућност да Вам испадне из руке. LG-јев "потпис" односно дугме за закључавање се такође појављује на овом моделу и позиционирано је на полеђини телефона. LG G2 и LG G3 успешно гурају тај потез LG-евих дизајнера ка успеху. Задња маска која се скида направљена је од поликарбоната брушеног изгледа. То вас ослобађа отиска прстију на задњој масци али треба наговестити да је маска доста осетљива где вам саветујем да користите силиконску заштиту или неку другу.
Елиминисањем тастера са стране и стављајући их на полеђину телефона у циљу смањења дебљине апсолутно је допринело лакшем манервисању и контроли телефона са једном руком. Шокантно је лако користити телефон једном руком без обзира на велику дијагоналу LG G3 модела.
Екран
Наравно следећи адут овог модела је екран. Овде имамо екран величине 5.5 инча, и ову громаду је изненађујуће лако користити. Резолуција од 2560 x 1440 даје екрану огромну густину пиксела (pixel density) од чак 534ppi што овај модел чини јединим своје врсте. Међутим то не значи да овај екран даје драстично квалитетнију слику од 1080p, мада када приближите телефон и изоштрите ваш вид успећете да приметите разлику.
Као "Тата" у производњи екрана LG долази са високо квалитетним IPS екраном са задовољавајућим бојама које се не пренаглашавају, а пријају очима. Приликом прегледа текста на вебу, спуштајући се низ страницу може се приметити како текст касни са изоштравањем али не драстично. Што је доказ да је LG порадио на технологији чување батерије у том сектору.
Перформансе
Као у случају свих Hi-End телефона тренутно доступних, LG G3 је опремљен са пакетом "бесних" процесора условно речено. Красе га четворојезграни процесор Qualcomm Snapdragon 801, који ради на 2,5 GHz, уз подршку Adreno 330 GPU за графику и 2 GB RAM-а. Ово је пакет аранжман који Вам је сигурно познат и не треба много дискутовати о способностима ове "бесне дружине"
Не бих много о томе како се овај телефон понашао предходних недељу дана мог коришћења само ћу споменути да телефон одлично ради. Током неколико benchmark-a користећи последњу верзију AnTuTu-a, LG G3 прави резултат од 29760, што је иза осталих тренутних телефона који су у самом врху. Између осталог по мом искуству користећи овај уређај нисам наишао ни на један проблем, кочење или неку другу неправилност у раду.
Хардвер
Што се тиче хардвера само ћу нагласити пар новина и предности.
Следеће је меморијска картица. Обзиром да LG G3 има задњу маску која се скида не постоји разлог да нема слот за меморијску картицу. За разлику од предходног модела овом ћете моћи да проширите меморију помоћу microSD картице до 32GB.
И коначно заменљива батерија је опција, узимајући околност да се задња маска скида. То ће вам пружити могућност да некад замените или појачате батерију. LG G3 за сада иде у 3G мрежи.
Камера и Андроид платформа
Хммм, кад смо код камере слободно могу рећи да је LG у ову камеру спаковао све што је могао. 13MP задња камера са OIS+ што је програсмки унапређен оптички стабилизатор слике који је имао LG G2 (OIS). Напред иде камера са 2.1 MP . Наравно камера може да снима у 4К резолуцији.
Што се тиче апликације за сликање она је иста као и на LG G2 с'тим што су додали још неколико модова са ситним графичким преправкама. У односу на остале телефоне ова апликација вам пружа најугоднији доживљај приликом сликања. Са само пар додира долазите до омиљених опција и модова.
Андроид платформа је мало редизајнирана што је по мени добар потез јер ми се предходна није баш допала. Свакако је Вама да дате суд јер је то већ ствар укуса.
Обавезно нас пратите на друштвеним мрежама:
Нема коментара:
Постави коментар